0546 674 90 04
tr

Otomatik Tente Sistemleri | Otomatik Tente Modelleri Nelerdir?

<strong>Otomatik Tente Sistemleri | Otomatik Tente Modelleri Nelerdir?</strong>

Otomatik tente sistemleri özel bir gergi sistemi sayesinde her türlü hava koşullarında konforlu yaşam alanları oluşturmayı amaçlayan yapılardır. Görünüm açısından oldukça şık bir profil sunan bu yapılar aynı zamanda birçok konuda fayda sağlayabilecektir. Hemen her alana uygun tasarlanabilmekte olup, 4 mevsim sorunsuz bir şekilde kullanılabilecektir.

Otomatik tente sistemi
Otomatik Tente Sistemi

Otomatik Tente Nedir?

Otomatik tente özel bir gergi sistemine sahip, kolayca açılıp kapanabilen bu yönü ile açık ortamları kapalı forma kavuşturabilen sistemlerdir. Kış aylarında soğuk, yağmur ve hatta kar gibi olumsuz hava koşulları ile sıklıkla karşılaşabilir. Bu olumsuz hava koşulları, açık ortamların konforlu bir şekilde kullanımının önüne geçer.

Kış aylarında balkon, teras, açık formda olan kafe ve restoranların kullanımı mümkün olamayacaktır. Yaz aylarında ise hava sıcak ve güzel olsa da, yoğun güneş ışığı ve aşırı sıcak ortam kişilerin bulunduğu ortamda rahat edememesine neden olur.

Otomatik tente sistemleri ise tam olarak bunun için vardır. Dış ortamda oluşan tüm olumsuz hava koşullarını indirgeyerek, oluşturulan alanı maksimum verim ile kullanabilme imkanı sunacaktır.

Villa otomatik tente sistemi
Villa Önüne Kurulmuş Otomatik Tente Sistemi

Otomatik Tente Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Otomatik tente sistemleri sıklıkla açık alanların kapatılması için kullanılabilmektedir. Kafeler, restoranlar, oteller, işletmeler, balkonlar, teraslar otomatik tentelerin en sık kullanıldığı alanlardır.  Kafeler ve restoranlar her gün yüzlerce insanın bulunduğu yaşam alanlarıdır. Bu alanlarda müşterilerin keyifli bir şekilde oturabilmesi, alanın 4 mevsime uygun olması gerekecektir.

Açık alanlarda kış ayları, kapalı alanlarda ise yaz aylarında oturmak oldukça zordur. Otomatik tente sistemleri sayesinde tüm bu zorlukların üstesinden gelebilmek mümkündür. Ayarlanabilen bu tente sistemi sayesinde açık bir alanı bütünüyle yahut bir miktar olarak kapatabilirsiniz.

Otomatik tenteler yalnızca kafe ve restoranlarda değil açık bir görünüme sahip, 4 mevsime uyarlanmak istenen tüm alanlar için kullanılabilecektir. Bu kapsamda alanında profesyonel firmalar üzerinden bilgi alabilmeniz mümkündür.

Otomatik Tente Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Otomatik tente sistemleri her alanda avantaj sağlaması nedeniyle tercih sebebidir. İlk olarak bu sistemlerde kaliteli malzeme içeriği kullanıldığından bu sistemin dayanıklı olduğu söylenebilecektir. Malzeme içeriği sayesinde her türlü olumsuz hava koşullarına maksimum verimle uzun süre kullanılabilecektir.

Tenteler malzeme kalitesinden ötürü sık sık tadilat ve onarım ihtiyacı da duymazlar. Tente sistemleri 4 mevsim için uygun olduğundan, hava koşullarından bağımsız bir şekilde kullanılabilecektir. Yazları yoğun güneş ışınlarından, kışları ise yağmur, soğuk ve kardan korunmak mümkün olabilecektir. Bu sistemler istenilen düzeyde açılabilecek ya da kapatılabilecektir. Tentelerde kullanılan kumaş içeriği ise su geçirme özelliği bulunmayan, güneş nedeniyle solmayan, hiçbir hava şartını geçirmeyen kalitededir.

Su geçirmez otomatik tente

Otomatik olarak dizayn edilen tentelerin tamamında özel kumanda sistemi geliştirilmiştir. Kullanıcılar belirli bir mesafeden tente sistemini kumanda edebileceklerdir. Her türlü darbelere ve olumsuz koşullara direnç gösterebilen tenteler bir o kadar da estetiktirler. İşlevsel açıdan bekleneni verebilen bu yapılar görsel açıdan da tercih sebebidir.

Bulunduğu ortama dekoratif bir hava katacaktır. İlgi çekici mekanlar yaratmak isteyen pek çok işletme bu dekoratif görünümü elde edebilmek için otomatik tente sistemleri tercih edeceklerdir.

Yaşam alanlarında şık bir kış balkonu tasarlamak isteyen kullanıcıların da ilk tercihi otomatik tentelerdir. Bu malzeme ile tasarlanan kış balkonları hem dekoratif, hem kullanışlı hem de son derece dayanıklı olacaktır. 

Otomatik Tente Modelleri Neler?

Peki ya otomatik tente modelleri var mı? Otomatik tentelerde birbirinden farklı alternatiflerin bulunduğu söylenebilecektir. Kullanım amacına göre ve dekoratif açıdan farklılık gösteren otomatik tente sistemleri ise şunlardır;

A) Pergola Tente

Saçaklı tente olarak da bilinen pergola tente açıklıkların yatay, bükümlü ve çatı formunda kapatılması için tasarlanmıştır. Sıklıkla gölgelik bir alan oluşturmak için kullanılan bu modeller yağmur ve güneş ışınları geçirmez. İşte bu yönüyle kafeterya, lokanta, restoran ve bahçelerin konforlu kullanımı açısından tercih edilmektedir.

Pergola tente
Pergola Tente Modeli

B) Katlanır Kollu Tente

Pergola, körüklü, şemsiye ve şeffaf tentelere uyarlanabilen bu tasarımlar katlanabilme özelliğine sahiptir. Bu anlamda kullanılmak istenmediği dönemlerde katlanarak yer kaplaması ve görsel açıdan çirkin durması önlenebilir.

Katlanır kollu tenteler balkonlar ve teraslar için uygundur. İstenilen ölçüde yapılabildiğinden açılır kapanır teras sistemleri fiyatları değişkenlik gösterebilecektir.

Katlanır kollu tente
Katlanır Kollu Tente Modeli

C) Körüklü Tente

Körüklü tente halk arasında karpuz tente adıyla da bilinmektedir. Bu tenteler körüklü bir yapıda olduğundan güneş ışınlarını direkt olarak kesebilme özelliğine sahiptir.

İstenildiği ölçüde yapılabildiği ve kullanım sırasında ayarlanabildiği içinde oldukça konforludur. Körüklü tenteler tüm bu faydalarının yanı sıra son derece dekoratiftir. Bu anlamda dekoratif bir işletme imajı çizmek isteyen kafe ve restoranların ilk tercihi olmaktadır.

Körüklü tente
Körüklü Tente Modeli

D) Spotlu Tente

Standart bir tente görünümü sunan bu modellerin tek farkı tente kısımlarında spot ışıklar barındırmasıdır. Bu spotlar özellikle akşam saatlerinde kullanılarak mekanın ya da bahçenin aydınlatılmasına yardımcı olmaktadır.

E) Eğim Ayarlı Tente

Otomatik tente sistemleri arasında yer alan eğimli tentelerde, mekanizmaya belirli bir açıda eğim verilmesi mümkündür. Buda çevirme kolunun kullanımı ile özellikle güneş ışınlarının önlenebilmesinde etkili olabilecektir. Günün her anında işletme ya da yaşam alanlarının alacağı güneş ışını miktarı farklı olabileceğinden, bu tente oldukça kullanışlı olabilecektir.

F) Tek Taraflı Tente

Adından da anlaşılacağı üzere bu Tek taraflı tente sistemleri tek taraflı olarak kullanım imkanı sunmaktadır. Eğer tentenin uygulandığı alan ölçü bakımından geniş değilse tek taraflı otomatik tenteler yeterli olabilecektir. Balkon ya da teraslarda sıklıkla tek taraflı tente yeterli olmaktadır.

G) Çift Taraflı Tente

Çift taraflı tenteler, tek taraflı tentelerin aksine iki farklı bölümden açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Bu yönüyle geniş alanlarda tercih edildiğinde, kullanım kolaylığı sağlayabilecektir. İşletmelerin büyük bir kısmı çift taraflı tente tercih etmektedir.

H) Motorlu Tenteler

Motorlu tente sistemleri tamamen motorlu tente grubuna girmektedir. Bu tentelerde otomatik ray sistemi kullanıldığından ve bu sistem kumanda edilebildiğinden, cihaz için motor varlığı şart olacaktır.

Sabit ve manuel tentelere nazaran oldukça kullanışlıdır ve her ortama rahatlıkla uyum sağlayabileceklerdir. Sessiz çalışma özellikleri bulunduğundan, müşterilerin ya da kullanıcıların rahatsız olması olanaksızdır.

Motorlu tente
Motorlu Tente Modeli

Otomatik Tente Nasıl Yapılır? Tente Yerleştirme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Tente uygulaması öncesinde alanında profesyonel ekibin, uygulama yapılacak alanı incelemesi gerekecektir. Uygulama yapılacak olanın alanın mimarisi, tarzı, kullanım amacı ve görsel özellikleri tentenin türünü de belirleyecektir. Müşteri onayı doğrultusunda otomatik tente sistemleri seçilerek, ölçüm işlemine geçilmektedir.

Ölçüm işleminin bitmesi sonrasında imalat aşamasına geçilmektedir. İstenen ölçü, renk, model ve diğer detaylar doğrultusunda tenteni imalatı yapılmaktadır. Tente imalat işlemi ortalama 7-15 gün sürmektedir. İmalat işleminin bitmesiyle profesyonel ekip çalışanları, montaj için uygulamanın yapacağı alana geleceklerdir.

Montajın tamamlanması sonrasında tente kullanım için hazır hale gelecektir. Tentenin montajının yapılma süresi ise yapılacak alanın genişliğine bağlı olarak 3 ila 24 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Otomatik Tente Fiyatları Nelerdir?

Otomatik tente sistemleri her alana kolayca uyarlanabilmekte, tüm ölçü ve renklerde tasarlanabilmektedir. Otomatik tenteler manuellere nazaran daha kolay bir şekilde kullanılabilmekte, kullanıcısına konfor sağlamaktadır. Bu nedenle manuel ve sabit olarak dizayn edilen tentelerden daha yüksek fiyatlara satıldığı söylenebilecektir. 2023 Tente fiyatları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

TENTE MODELİÖLÇÜ BİRİMİEN DÜŞÜK M2 VEYA MTFİYAT
Otomatik Pergola Tente12/25 M² Arası60.000,00 TL.
Mafsallı TenteMT1 MT2.500,00 TL.
Çift Açılır TenteMT1 MT7.000,00 TL.
Karpuz TenteMT1 MT4.000,00 TL.
Sabit Tente1 MT4.000,00 TL.
Bioklimatik Pergola Tente1 M²400.00 €
Kasetli Tente1 MT7.000,00 TL.
Win Tente1 MT7.000,00 TL.
Zip Perde1 MT4.000,00 TL.
Tente Motor DeğişimiAdet1 Adet10.000,00 TL.
Tente Kumaş Değişimi1MT1 MT1.300,00 TL.
Tente Fiyatları Listesi 2023

Otomatik tentelerde fiyatlandırma metrekare üzerinden yapılır. Her tente türünün kendi içerisinde bir fiyat listesi bulunmaktadır. Yapılacak alana istenen tente seçildikten sonra, ölçü doğrultusunda fiyatlandırma da belirlenmektedir.

Otomatik tente fiyatları ne kadar?

Otomatik tente fiyatları uygulama yapılacak alanın ölçülerine ve istenilen tente sisteminin malzeme özelliklerine göre değişiklik fiyat göstermektedir.

Otomatik tente nedir?

Otomatik tente elektrikli motor ile çalışan uzaktan kumanda ile yönetilebilen ileri geri hareket mekanizması olan motorlu tente sistemidir.

252
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?