0546 674 90 04
tr

Akrilik Kumaş Nedir?

Akrilik Kumaş Nedir?

Akrilik Kumaş Nedir? Özelikleri Nelerdir?

Yün kumaş özelliğine sahip akrilik kumaş türü, son zamanların modasında geçerliliği yüksek bir tarz olarak yer almaktadır. Sıklıkla kullanılan bir kumaş olarak bulunan akrilik kumaş, pamuk görünümlü ipliklerden oluştuğu için kıyafetlere hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Kırışmama özelliğine sahip akrilik kumaşlar, ütü istemeyen bir tür olduğu için genellikle hanımların tercihleri arasında yer alır. Ülkemizde de kumaş türlerinin yaygınlığı ve popülerliği dolayısıyla yurt içi ve yurt dışı akrilik kumaş talepleri bulunmaktadır. Taleplerin karşılanması ve kaliteli bir hizmetin elde edilmesi adına belirli noktalar ve unsurlar var olmaktadır.

Akrilik Kumaşı

Lif araştırmaları sonrası bulunduğu ve tercih edildiği şeklinde bilinen akrilik kumaş türü, bohem tarzını andıran bir yapıda yer aldığı için günümüz trendlerine yön veren bir yapıda yer varlık göstermektedir. Bu özelliği ile kullanım alanlarının yaygınlaşması ve ünlü markalara konu olması durumları meydana gelmektedir. Bu noktada elyaf özelliğine sahip akrilik kumaşlar, kumaş ihtiyacını karşılamada önemli bir paya sahiptir.

akrilik kumaşı

Akrilik Kumaşın Yapısı

Doğal bir yapıya sahip akrilik kumaş türü, yumuşak ve güzel bir görünüm sağlar. Diğer kumaş türlerine göre daha çarpıcı renk, uyum ve ahenk unsurlarına sahip akrilik kumaşı, farklı formlar kazandırılarak ürün çeşitliliği içerisindeki yerini almaktadır. Ek olarak lekelere karşı da dayanaklı bir yapıda bulunmaktadır ve tercih edilme sıklığı fazla olan bir kumaş türüdür. Akrilik kumaşın yapısı ve rahatlığı bakımından tercih edilişi, yün yapısı dahilinde de bazı özellikler içermektedir.

Yün Yapısı

Kumaş türleri olarak genellikle sıcak tutan çeşitlerinin tercih edilmesi ile birlikte akrilik kumaşlara olan ilgi artmaktadır. Orijinal olarak tamamen yünlü bir yapı haricinde yün ögelerini içerisinde barındıran akrilik kumaş ürünleri, giyim ürünlerinde sıcaklık sağlama özelliğine sahiptir. Bu özelliği kapsamında tekstil ürünlerini ve modellerini oluşturan bir kumaş türü olarak da bulunmaktadır. Ek olarak lifli yapısından dolayı gösterişli bir görünümü de yansıtmaktadır.

akrilik kumaş yün yapısı
Polyester kumaş üretimi

Akrilik Kumaşın Özellikleri

Geçmiş dönemler itibariyle aranan özelliklerden birisi olan konfor ve rahatlık unsurları, günümüz süreçlerinde de etkisini ve ihtiyacını göstermektedir. Akrilik kumaş sayesinde de aranan özellikler tekrar elde edilmiştir. Kıyafet türlerinden halı çeşitlerine kadar leke tutmama ve yumuşak bir düzeye sahip olma ihtiyacı, akrilik kumaşlarının varlığı ile birlikte sağlanmakta ve ilgili kumaş ürünleri tercih edilmektedir. Kullanım kolaylığının da önemli olması bakımından akrilik kumaşların tercih edilme oranı günden güne artmaktadır. Ayrıca yumuşak bir parlaklık detayının var olması, kumaşın daha zengin detaylara sahip olmasını da sağlamıştır. Bu özelliği ile renk unsurlarını çok iyi tutmakta, her renge uyumlu ve gösterişli olabilen bir dokuya sahip olmaktadır. Mevcut özelliklere ek olarak yer alan diğer özellikleri;

Leke tutmaması ve ütü ihtiyacına sahip olmaması
Güneşe dayanaklı bir yapıda yer alması ve kolay kolay yıpranmaması
Hafif bir parlak detayına sahip olması
Solma unsurunu içerisinde barındırmaması
Renk canlılığına, görkemine ve ışıltısına sahip olması
Kolay bir şekilde yıkanabilir bir özellikte olması

Şeklindeki özellikler olarak bulunmakta ve çok kullanılan kumaş türleri arasında mevcut olmaktadır.

akrilik kumaş özellikleri

Akrilik Kumaşın Kullanım Alanları

Kullanım alanı ve ürün çeşitliliği olarak çok geniş bir yelpazeye sahip akrilik kumaş türü, giyim ürünlerinden ev eşyalarına kadar birçok alana yönelik kullanılmaktadır. Özellikle giyim ürünleri olarak süveter ve örgü gibi temel kıyafet türleri içerisinde yer almaktadır. Ek olarak spor ve çocuk giyim ürünlerinde de varlık göstermektedir.Kıyafet türlerinin yanında ev eşyaları içerisinde de sıklıkla kullanılır. Bu ürünlerden başlıcaları; halı, perde, koltuk örtüsü, koltuk kumaşı, perdeler, kilimler, tente modelleri ve kadife kumaş ürünleridir. Bu ürünlere ek olarak istek dahilinde birçok eşyaya yönelik bir şekilde kullanılabilmektedir. İlgili kullanım alanlarının yanında diğer kullanım alanları;

Süslemeye dair kumaşlı sunumlar
Masa örtüsü şeklini oluşturan detaylar
Araba tavanı kaplama
Küçük hediyelik eşya türlerini içeren unsurlar

gibi alanlardır.

Akrilik Kumaşın Sağlığa Etkileri

Yaygın etkisinin birçok ürün üzerindeki kullanımından kaynaklandığı akrilik kumaşlar, sağlık olarak negatif bir etkiye sahip değildir. Ancak kalite düzeyi düşük her kumaşın zararlı etkileri olabileceği gibi zararlı kimyasalları içeren akrilik kumaş üretimi de sağlığa zarar verebilmektedir. Bu etkilerden uzak durma adına profesyonelliği ve güvenirliği yüksek düzeyde yer alan firmalar bünyesindeki akrilik kumaş türü temin edilmelidir. İlgili kumaş türlerinin üretildiği tecrübeli firma ve kuruluşlar, sağlıklı olarak yer alan ürünlerin kullanım imkanını sağlamaktadır.

Akrilik Kumaş Türünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanım alanı olarak geniş bir ölçeğe sahip akrilik kumaşlar, tedarik ve tercih aşamalarında dikkat edilmesi gereken bazı unsurları da beraberinde getirmektedir. Bu unsurlar, kaliteli ve güvenilir firmaların tercih edilmesi çerçevesinde yer almaktadır. İlgili unsur içerisinde merdiven altı kumaş üretimi ve satışı gerçekleştiren oluşumların olası bir şekilde tercih edilmemesi gerekmektedir. Olası bir tercih durumda, kimyasal özellikleri mevcut olan kumaş ürünlerine maruz kalınabilmektedir. Bu noktada kaliteli malzemeler üreten firmalar tercih edilmelidir.

akrilik kumaş türü

Firmamız ve Akrilik Kumaş Hizmetlerimiz

İstanbul Tente firması olarak öncü bir yapıda yer almakla beraber tente hizmetlerinde kaliteli ve profesyonel unsurlara sahip olmaktayız. Herhangi bir kimyasal ürünün yer almadığı hizmetlerimiz, nitelikli ve fiyat olarak uygun imkanlar sağladığımız ürün çeşitliliği olarak yer almaktadır. Doğal bir form ile satışa sunduğumuz ürünlerimiz, iş sağlığı ve güvenliği unsurlarını ön planda tutan üretim faaliyetleri çerçevesinde şekillenmektedir. İlgili ürünler, teknolojik olarak son perde ürünler olmakta ve modaya uygun bir yapıda yer almaktadır. Uzman kişi ve kişilerle çalışarak ortaya çıkardığımız ürünlerde, akrilik kumaş hizmeti sağlamaktayız. Akrilik kumaşların dayanaklı yapısı ve yaygın olarak kullanılması, firmamız bünyesinde verilen hizmetler kapsamında yer almaktadır. Akrilik kumaşın sahip olduğu leke tutmama ve ütü ihtiyacına sahip olmama gibi özelliklerden dolayı sıklıkla kullanılan bir ürün olması, İstanbul Pergola tente firması olarak üretimini ve satışını gerçekleştirdiğimiz kumaş türü olarak bulunmaktadır.

Firmamızın Alt Yapısı

İstanbul otomatik tente firması olarak güvenilir ve tecrübeli bir şekilde sağladığımız imkanlar bütünü olarak uzman ekiplere sahip olduğumuz bir alt yapı içerisinde hizmet vermekteyiz. Mevcut alt yapımızda, kaliteli bir iş çıkarma hedefine yönelik faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Faaliyetlerimizden haber alma ve takip etme noktasında, sürekli olarak iletişim halinde olmakta ve hizmetlerimiz hakkında bilgiler vermekteyiz. Titizlik ögesi çerçevesinde yürüttüğümüz faaliyetlerimiz, gerekli özenin gösterildiği ve 1. Kalite olarak yer alan ürünleri oluşturmaktadır. İlgili ürünler, akrilik kumaş türündeki ürünler şeklinde de yer almaktadır.

Memnuniyet Unsurunun Sağlanması

Doğal yapısını bozmadan ürettiğimiz akrilik kumaşlar, kaliteli ve özgün yapısına ek olarak müşterilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. İlgili süreçler olarak memnuniyeti unsurunun sağlanması adına müşterilerimiz ile birebir olarak iletişim kurulmaktadır. Müşteri potansiyeli olarak birçok ülkeye sağladığımız hizmetler bakımından öncü ve lider bir yapıda yer almakta ve akrilik kumaş ürünlerinde profesyonel bir hizmet vermekteyiz. Bu hizmet doğrultusunda, müşterilerimizin sorunsuz ve kusursuz ürünlere sahip olması anlayışına hakim olmakta ve sağlıklı ürünler oluşturma hedefi içerisinde yer almaktayız.

Akrilik kumaş nedir?

Akrilik kumaş genellikle tekstil ve giyim başta olmak üzere, tente imalatında kullanılan su geçirmez özelliğe sahip olan kumaş türüdür.

668
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?