0546 674 90 04
tr
Somfy Motor Modelleri

Somfy motor modelleri, ülkemizde sıkça kullanılan perde yahut panjur motor malzeme içeriklerinin başında gelmektedir. Somfy adı verilen bu motor modelleri, tentelerin uzaktan kumanda ile çalışmalarına imkan sağlayan sistemlerdir. Akıllı ev sistemiyle kontrol sağlayan bu motorlar, RTS alıcılı içerikleridir.

Somfy Motor Hangi Ülkenin Tasarımı? Somfy Nerede Üretiliyor?

Somfy tente motoru

Somfy motor modelleri, bir Fransız yapımıdır. Bu ürün beş kıtada tam 52 noktadaki ortaklığı sebebiyle, dünyanın birçok yerinde faaliyet gösterebilecektir. Somfy motorlar teknolojinin en yeni gelişmelerinden etkilenerek Fransa’nın Haute-Savoje bölgesinde tasarlanıp üretilmektedir.

Verimli ve uyumlu bir motor sistemine sahip olması, milyonlarca kullanıcının ihtiyacına yanıt olabilmesini sağlamaktadır. Ev ve binalardaki açma kapama sistemlerini sağlayan Somfy motor konfor, güvenlik ve enerji tasarrufunu sağlayabilmeyi vadedebilmektedir.

Somfy Motor Nedir?

Somfy motor modelleri yukarıda da belirttiğimiz gibi tente sistemlerinin uzaktan kumanda ile konforlu bir şekilde çalışabilmesi adına geliştirilen sistemlerdir. Yaklaşık 50 yılı aşkın bir süredir kullanılan bu motor sistemleri en önemli güneş koruyucu sistemleri olarak gösterilmektedir.

Bu motor sisteminin benimsediği Home Motion, küresel ve işletime uyumludur. Koordinasyon halinde çalışabilmeleri bu motorları daha konforlu ve verimli bir noktaya taşıyabilmektedir.

Somfy Perde Motoru Tercih Edilmeli mi?

somfy tente uzaktan kumdası

Somfy perde motoru pek çok yönden avantaj sağlayabilmektedir. 52 noktada milyonlarca kişinin yaşam alanlarında kullandığı perde motorları, motorizasyon ve otomasyon konularında ideal güvenilirliğe erişmek için nitelik protokolü baz alınarak tasarlanmaktadır. Bu anlamda kaliteli, verimli ve uyumlu sistemlere sahip oldukları söylenebilecektir.

Somfy Tente Motoru Özellikleri Nelerdir?

Somfy Tente Motoru Özellikleri

Somfy motor modelleri, özellikleri sebebiyle tercih sebebidir. Bu motorların dayanıklılığı en sert hava koşullarında test edilmiştir. Somfy motor sistemlerinin minimum 10 yıl ve üzerinde dayanıklılık süresine sahip olduğu düşünülmektedir.

Motorların tamamı ana mekanik, elektromekanik ve elektrik özellikleri bakımından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Bu özellikler henüz üretim aşamasında kontrol edildiği ve değerlendirildiği için, olası problemlerin yaşanması olanaksız olacaktır.

Müşterinin ihtiyacına yönelik olarak geliştirilen Somfy motor modelleri her anlamda güvenlik, rahatlık ve maksimum düzeyde konfor sağlayabilecektir. Bunun yanı sıra enerji tasarrufu sağlayabildiğinden, kullanıcıların cebine de hitap eden motor sistemleridir.

Somfy motorlar diğer pek çok motor sistemlerinin aksine yeni kablosuz iletişim ve güvenlik standartlarını benimsemektedir. Tüm ev ekipmanlarına uzaktan tek bir sistem ile erişilmesine olanak sağlanmakta olup, bu yapıların kolayca kontrol edilmesi, planlanması ve denetlenmesine ortam hazırlamaktadır.

Somfy motor modelleri kapsamında öne çıkan bir diğer özellik enerji verimliliğini maksimum düzeyde tutabilmesi için panjur ve güneşliklerin, ortam ile otomatik olarak iletişime geçmesidir. Bu motor sistemleri, farklı nm genişliğinde her alan için tasarlanabileceklerdir.

Son olarak bu entegre motor sistemleri kurulum ve hizmet içerikleri bakımından maksimum sadelik ile donatılmıştır. Kurulum ve hizmet içeriklerinin tamamının sade tasarımlara sahip olması kullanımda kolaylık sağlayan önemli bir ayrıntıdır.

Somfy Motor Kullanım Alanları Nelerdir?

Somfy motorlar, sıklıkla bina ve ev gibi yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Yaşam alanlarının olmazsa olmaz tasarımlarından olan Somfy motor modelleri,

  • Panjur ve Storlar için,
  • Teras ve dış mekanlarda,
  • Projeksiyon perdeleri,
  • Perdeler,
  • Garaj kapıları,
  • Bahçe kapıları,
  • Akıllı ev sistemlerinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Somfy Motor Kaç Yıl Garantili?

Tente motor sistemlerinde garantili kullanım oldukça önemlidir. Aksi takdirde tentelerin maksimum verimle kullanılması söz konusu olmayacağı gibi kullanıcı için ekstra masraf doğurabilir.

Somfy tente motoru modelleri, üretim tarihi itibariyle 5 yıl süre boyunca garantilidir. Kullanıcı hatası dışında kaynaklanan tüm hasar ve arızalar müşteri mağduriyetini önlemek amacıyla giderilmektedir.

Somfy Perde Motoru Fiyatları Nelerdir?

Somfy tente motoru fiyatları ile ilgili net bir rakam aralığının verilebilmesi mümkün değildir. Motorlu yapı ile ilgili fiyat verebilmek için ilk etapta kullanım alanı ve ölçünün belirlenmesi gerekecektir. Ölçü fiyatta artış ya da azalışa neden olan en önemli etkendir.

Tasarlanacak olan model içeriğinin özellikleri ve öne çıkan detayları da fiyat üzerinde etkili olacaktır. 80 nbtubular tüp ile 120 nbtubular tüp malzeme içeriği aynı fiyat tarifesine sahip olmayacaktır. Somfy tente motoru fiyatları ortalama fiyat tarifesine sahip olduğundan, her bütçeden insan için rahatlıkla tercih edilebilecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?