0546 674 90 04
tr

Halı Saha Yapımı

Halı Saha Yapımı

Halı saha yapımı, düşük bakım maliyetleri, uzun süreli dayanıklılığı ve çok yönlü kullanım amaçlarına uygun olması ile birlikte popüler bir hale geldi. Karmaşık gibi gelen halı saha yapımı, uzman kişiler tarafından oluşturulduğunda son derece basit bir şekilde tamamlanabilir. Ancak seçim yaparken doğru bir firma seçmek oldukça önemlidir.

Halı saha kurulumu konusunda uzun süreli deneyime sahip olan firmamız, alanında deneyimli uzman ekibi ile kısa sürede halı sahanın temelinden bitiş aşamasına kadar her şeyi nizami şekilde yaparak müşterilerini memnun etmektedir.

Halı Saha Yapımı ve Kurulumu Nasıl Yapılır?

Halı saha kurulumu için temelde dört aşama kullanılır. Hazırlık aşaması, taban hazırlığı, suni çim kurulumu vedolgu montajı. Doğru şekilde süreçlerin takip edilmesi halinde, sonuçların çok daha mükemmel olabileceğini söyleyebiliriz.

İşte adım adım halı saha kurulumu…

Hazırlık Aşaması:

Kurulum sürecine başlamadan önce sahanın uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir. Bu, kurulum sürecini engelleyebilecek tüm kalıntıların, kayaların ve diğer nesnelerin alandan temizlenmesini içerir. Ayrıca, halı sahanın eşit şekilde kurulmasını sağlamak için saha düzleştirilmelidir. Herhangi bir oturmanın meydana gelmesine izin vermek için tesviye işleminden sonra alanın en az 24 saat boyunca oturmaya bırakılması gerektiğini unutmamak önemlidir.

Taban Hazırlığı:

Taban hazırlığı, yüksek kaliteli bir halı saha oluşturmada çok önemli bir adımdır. Taban, halı saha için temel görevi görür ve sabit ve düz olmalıdır. İlk adım, yabani otların halı saha boyunca büyümesini önlemek için bir jeotekstil kumaş tabakası yerleştirmektir. Daha sonra, bir kırma taş tabakası ve ardından bir ayrıştırılmış granit tabakası yerleştirilir. Tabanın sabit ve düz olmasını sağlamak için sıkıştırılması gerekir. Uygun drenaja izin vermek için taban eğimli olmalıdır ve drenajı kolaylaştırmak için en alt noktaya delikli bir boru monte edilir.

Suni Çim Kurulumu:

Halı saha kurulum süreci, çimin döşenmesini, boyutuna göre kesilmesini ve yerine sabitlenmesini içerir. İlk adım çim çit yerleştirilmesi ve doğru şekilde hizalandığından emin olunmasıdır. Daha sonra çim, kesimlerin hassas olmasına dikkat edilerek boyutuna göre kesilir. Çim kesildikten sonra, çim zımbaları veya yapıştırıcı kullanılarak yerine sabitlenir. Çim bölümleri arasındaki dikişler yapıştırıcı kullanılarak birleştirilir ve ardından liflerin dik durması için çim fırçalanır.

Dolgu Montajı:

Dolgu, halı sahanın lifleri arasına yerleştirilen malzemedir. Çime yastıklama, destek ve stabilite sağlar. Dolgu malzemesi kauçuk, kum ve kırıntı kauçuk dahil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılabilir. Dolgu malzemesinin seçimi, halı sahanın kullanım amacına bağlıdır. Örneğin, saha futbol için tasarlanmışsa, kum ve kauçuk karışımı kullanılabilirken, bir futbol sahası için kırıntı kauçuk dolgu kullanılabilir. Dolgu malzemesi bir serpme makinesi kullanılarak yerleştirilir ve daha sonra dolguyu eşit şekilde dağıtmak için çim fırçalanır.

Halı Saha Bakımı Nasıl Yapılır?

Halı sahanızın bakımı, yıllarca en iyi durumda kalmasını sağlamak için çok önemlidir. Düzenli bakım, lifleri dik tutmak için çimin fırçalanmasını, döküntü ve yaprakların temizlenmesini ve dolgunun eşit olarak dağıtılmasını içerir. Ayrıca çim, herhangi bir aşınma ve yıpranma belirtisine karşı düzenli olarak kontrol edilmeli ve her türlü onarım derhal yapılmalıdır.

Halı saha kurulumu ve bakımı konusunda uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan Hakan Panel Çit, en uygun fiyatlarla beklentilerinizi karşılayan bir firmadır.

Firmamız, sahip olduğu deneyim ve tecrübeleri ile müşterilerinin memnun kalması noktasında azami gayret gösteren bir isimdir. En uygun halı saha kurulumu fiyatları ile ekonomik anlamda da müşterilerini destekleyen firmamız, beklediğinizden daha kısa sürede halı saha kurulumunu gerçekleştirmektedir.

SSS

Bir halı saha maliyeti ne kadar?

Halı saha kurulum maliyeti, kullanılacak malzeme, alanın büyüklüğüne ve istenen özelliklere göre değişiklik gösterir. Doğru bir fiyat almak için çağrı merkezi iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Halı saha metrekaresi ne kadar?

Halı saha metrekaresi, kullanılacak çim ya da kauçuk malzemeye göre değişebilmektedir. Hakan Panel Çit olarak en uygun fiyatları müşterilerimize sunarak ekonomik bir şekilde halı saha kurulumunu sağlamaktayız.

Halı saha zemini ne kadar?

Halı saha çimi m2 fiyatları hav boyu ve sıklığına göre değişiklik gösterir. En doğru bilgiyi almak için Hakan Panel çit ile görüşebilirsiniz.

Halı saha yapımı maliyeti hakkında daha fazla bilgi için; https://www.hakanpanelcit.com/tr/

298
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?