0546 674 90 04
tr

Bioklimatik Pergola Tente Nedir?

Bioklimatik Pergola Tente Nedir?

Bioklimatik pergola tente son dönemlerde hemen hemen her evde ve mekânda karşımıza çıkan bir tente sistemidir. Pergola sistemleri bakıldığında şık tasarımları ile sanki bir dekorasyonun parçası gibi durmaktadır.

Bioklimatik pergola nedir, sorusuna değinecek olursak eğer; sabitlenen bir sistem üzerine kurulu otomatik kurulumdur. Kişi ve eşyalar için korunaklı bir alan yaratmanın yanı sıra dekoratif bir alan için olanak sunulmaktadır. Ev ve iş yerleri gibi pek çok alanda denk geldiğimi bioklimatik tente, popülerliğini korumaktadır.

Dış mekân tasarımlarının olmazsa olmazı haline gelmiş olması ile birlikte sunduğu avantajlar fazladır. Kendine has özellikleri ile kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Katlanabilir olması için kullanılan malzeme çeşitliliği ve kalitesi tente için önemlidir. Malzeme kalitesi sayesinde ürünün ömrü de değişiklik göstermektedir.

Bioklimatik Pergola Tente Ne İşe Yarar?

Bioklimatik pergola tente

Bioklimatik pergola, açılır ve kapanan bir tavan olması ile tercih edilmektedir. Kişilerin bulunduğu ortamı dilediği zaman havalandırabilmesi ya da hava koşullarına karşı önlem alabilmesinde yardımcı olmaktadır.

Bu sistemden faydalanmak isteyenler temel olarak sadece açılıp kapanabilmesi üzerine durmaktadır. Ancak bilindiği üzere açılıp kapanan tente çeşitleri oldukça fazladır. Bioklimatik tentenin diğerlerinden farkı fazla modern ve daha kullanışlı olmasıdır.

Aydınlatma ve havalandırma sisteminin bir arada bulunması sayesinde aile ve iş arkadaşları ile keyifli anlara şahitlik etmektedir. Özellikle son zamanlarda düğün, nişan ve tören gibi organizasyon merkezlerinde de bu sistem kullanılmaya başlanmıştır.

Güzelliğinin yanı sıra güvenlik anlamında da bir kat daha sağlamlık katmaktadır. Zorlu hava koşullarına karşı dirençli olması sayesinde ev ve iş yeri gibi mekânların bu durumdan etkilenmesini engellemektedir. Ayrıca diğer bir yandan depo alanı olarak kullanmak da mümkündür.

Bioklimatik Pergola Tentesinin Özellikleri Nelerdir?

Bioklimatik tente özelikleri

Bioklimatik pergola tente özellikleri başında herkesin bildiği üzere kış bahçesi imkânı sunması yer almaktadır. Pandemi ile birlikte kış bahçesi, bahçe ve teras kavramı son derece önem kazandı.

İnsanlar artık evlerinin içerisinde keyif yapabilecekleri bir alana ihtiyaç duymaktadırlar. Elbette ki bunu sağlayacak en güzel tente ürünü bioklimatik olacaktır. Kendine ait olan özellikleri bu tente türünü ön plana çıkarmaktadır.

 • Otomatik bir mekanizma üzerine kuruludur.
 • Soğuk, yağmurlu ve rüzgârlı hava şartlarında üzeri kapanabilmektedir.
 • Güneşten faydalanmak ya da korunmak için ayarlama yapabilirsiniz.
 • İstenildiği şekilde aydınlatma imkânı sunmaktadır.
 • Havalandırma özelliği bulunmaktadır.
 • Temizlenmesi kolaydır.
 • Kış aylarında ısıtma sistemi sayesinde ortam sıcaklığı ayarlanabilir.
 • Kullanıldığı alanın temiz kalmasını sağlar.
 • Sağlam ve dayanıklıdır.

Bioklimatik Pergola Tente Sisteminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Bu pergola sisteminin sağladığı avantajlar kullanıcılarını son derece cezbetmektedir. Peki, bu avantajlar nelerdir?

 • Sağlam olması nedeniyle uzun ömürlü bir üründür.
 • Aydınlatma sistemi sayesinde akşam vakitlerinde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Gökyüzünü seyretme imkânı sunmaktadır.
 • Kendinize ait bir alanda güneşlenme fırsatı bulabilirsiniz.
 • Otomatik kumanda sayesinde yorulmadan dilediğiniz özelliği kullanabilirsiniz.

Bioklimatik Pergola Tente Sisteminin Kurulumu Nasıl Olmaktadır?

Bioklimatik pergola kurulumu

Pergola sistemleri, açık havanın keyfini doyasıya yaşatmaktadır. Özellikle bahar aylarında bunun tadını çıkarmak hoş iken yaz akşamlarının tadına doyulmaz. Tentenin kurulumu için öncelikle elektrik kanalları hazırlanmalıdır. Bunun için profesyonel ekipler ile çalışmalıdır.

Elektrik hattının ardından talep edilen renk ve ölçülerdeki sistemin iskeleti hazırlanır. Hazırlanan iskelete yerleştirilecek kumaş, aydınlatma ve hatta buhar aparatı ayarlaması yapılır. Tavan sistemi ile iskeletin kavuşması için sabitlenecek yere gidilir. Orada son işlemler yapıldıktan sonra denemeler yapılır. Artık tente sistemi hazırdır.

Bioklimatik Pergola Tentesinin Kullanım Alanları | Kullanım Alanı Geniş Midir?

Bioklimatik tente avantajlarının fazla olması sayesinde kullanım alanı oldukça geniştir. Bu kullanım alanları şu şekildedir;

 • Veranda, bahçe, açık hava etkinlik alanları ve organizasyon mekânları,
 • Okul, hastane ve işyerleri,
 • AVM, garaj ve depo alanları,
 • Kafe, bar, restoran ve oteller,
 • Teras ve balkon gibi benzer alanlardır.

2023 Bioklimatik Pergola Fiyatları Nedir?

Bioklimatik pergola tente için fiyatlandırmalar sunduğu imkânlar dâhilinde yapılmaktadır. Pergola sistemleri fiyatları firmalar arasında fark gösterse de işin aslı malzemede başlamaktadır.

Tercih edilecek olan kalitedeki kumaş seçimi, aydınlatma şekli ve yapısı, buhar sisteminin olup olmamasına göre değişen fiyatlar belirlenmektedir. Sonuç olarak bioklimatik pergola m2 fiyatları, kullanılan malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Bioklimatik Pergola Tente Nedir?

Bioklimatik pergola tente, tüm iskeleti alüminyum olarak kullanılan, uzaktan kumanda ile çalışan otomatik tente sistemlerinden birisidir. Ayrıca akıllı otomatik açılır çatı olarak bilinmektedir.

525
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?