0546 674 90 04
tr

Brandacı İstanbul

Brandacı İstanbul

Brandacı kavramı yaz sezonunun gelmeye başlamasıyla arama motorlarında en çok aranılan kelimelerin başında gelmektedir. Genel itibariyle açık alanları ışık, yağmur, dolu gibi hava olaylarından korumak amacıyla kullanılan brandalar brandacı İstanbul tarafından satışa sunulmaktadır. İhtiyacına en uygun brandayı almak isteyenler ise kendilerine en çok hitap eden firma arayışına girmektedir.

Çok yönlü kullanım alanına sahip brandalar her türlü hava olayına karşı koruyucu olan polyester kumaştan üretilmektedir. Tente olarak da isimlendirilen branda ile çadır sistemlerinde sıklıkla karşılaşmak mümkündür. Su geçirmez ve alev almaz özelliği ile hem işlevsel hem de dayanıklı olma özelliği taşıyan bu ürünler akrilik örme kumaş olarak da şekillendirilebilmektedir.

Branda Çeşitleri

Sahip olduğu özellikler göz önünde bulundurulduğunda branda kullanımının oldukça geniş olduğu görülmektedir. Bu doğrultuda branda çeşitliliği de oldukça fazladır. Brandacı tarafından üretimi yapılıp satışa sunulan brandalar;

 • Saman branda,
 • Afiş branda,
 • Fermuarlı branda,
 • İskele branda,
 • Kamyon ve oto brandaları,
 • Çadır branda,
 • Membran branda,
 • Yat- tekne brandası,
 • Mumlu branda,
 • Tır brandası gibi farklı çeşitlerde ve özelliklerde yer almaktadır.
 • Tente brandası
 • Pergola tente brandası
 • Otomatik pergola tente brandası
 • Şeffaf branda
 • Otomatik şeffaf branda

İleri teknoloji ve uygun fiyat politikaları ile branda sektörü her geçen gün daha da gelişmekte ve büyümektedir. Branda sektörüne olan talep yurt içinde olduğu yurt dışında da giderek yaygınlaşmaktadır. Birçok firma gelen taleplere yetişebilmek için üretime aralıksız devam etmektedir.

Branda Kullanım Alanları

Brandaların farklı renk tonlarını bünyelerinde barındırması, üzerlerine görsel ve yazılı baskıların uygulanabilmesi bunun yanında boyutunun sınırsız olması brandacı firmalara olan talebi arttırmaktadır. Diğer yandan brandaların muhafaza kapasitesinin büyüklüğü bu ürünün daha cazip bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Kar ve yağmur sularının deforme edici özelliğinden koruyor olması brandaları daha değerli kılarken, hızlı ve kolay kurulabilmesi ile iş gücü ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Kaliteli malzeme ve doğru işçilik sağlanarak uygulanan sistem kullanıcılarına çok yönlü avantaj sağlayacaktır. Branda uygulamalarının büyük bir çoğunluğunda metal ya da çelik iskelet sistemi üzerine giydirme işlemi uygulanmaktadır. Kullanım alanı olarak bakıldığına oldukça geniş bir alanda bu ürünle karşılaşabilmek mümkündür.

 • Kapalı spor sahalarının muhafaza edilmesinde,
 • İnşaat sahalarında ve endüstriyel sahalarda depo ve çadır sistemi olarak,
 • Geçici doğal yaşam alanları ve mülteci kamplarında barınak sağlanmasında,
 • Pazarlarda kurulan pazar şemsiyelerinde,
 • Park alanları ve organizasyonlarda koruma sağlamak amacıyla,
 • Teras ve balkonların korkuluk kaplamalarında,
 • Küçük işletmelerin dış mekanlarının yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarına karşı korunmasında,
 • Ürün muhafazasının sağlanması amacıyla üretim tesislerinde,
 • Hayvancılık ve besi sektöründe barınak ihtiyacının karşılanması gibi farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir.

Brandacı olarak hizmet sağlayan firmalar üretim aşamasında her türlü ihtiyacı göz önünde bulundurarak üretim yapmaktadır. Üretim aşamasında kullanılan ürünlerin kalitesi ürünün kullanım ömrü ile doğrudan ilgili olan bir durumdur.

Branda İmalatı

Güneş ışığı, kar ve yağmur gibi doğal olaylara karşı yüksek koruma sağlayan brandalar, pek çok sektör tarafından koruyucu ekipman olarak kullanılmaktadır. Kafeteryalar ve havuzlar, kamelya, çadır, tır ve kamyon kasaları, şemsiye ve beton şiltelerinde koruma sağlamak amacıyla üretimi sağlanan brandalar kolay kurulma ve kolay şekil alma özelliğine sahiptir.

Belirli kalınlıkta dokunan polyester liflerden üretilen brandalar istenilen ebatta ve özellikte üretilebilmektedir. Koruma sağlamak amacıyla üretimi sağlanan brandalar daha sık ve kalın dokuma yöntemiyle üretilirken, afiş ve şemsiye gibi amaçlarla üretilen brandalar daha seyrek ve ince bir şekilde üretilmektedir.

Teknolojik özel dokuma makineleri tarafından polyester ya da pvc hammadde liflerle belirli gramaj aralıklarında üretimi sağlanan brandaların üretiminde aralıksız seri dokuma ve yüzey pürüzsüzlüğüne dikkat edilmelidir. Aynı hizada ve aynı yönde aralarında boşluk kalmayacak şekilde brandacı tarafından üretilen brandalar sızdırmazlık özelliğinin kaybolmaması adına her duruma karşı tedbirli bir şekilde üretilmektedir.

Ultraviyole ışınları ve suyu sızdırmazlık özelliği branda çeşitleri firmalar ve alanında uzman mühendisler tarafından kontrol edilmektedir. İsteğe bağlı boyutlarda üretimi yapılan branda çeşitleri en ve boy sınır yer almamaktadır. Bu özelliği brandaların çok yönlü olarak kullanımına imkan sağlamaktadır. Branda dikiminde ise pvc ve naylon alaşımlı fabrikalarda teknolojik malzemelerle üretim sağlanmaktadır.

Brandanın uygulanacak alanın ölçüleri doğrultusunda kesim ve dikimi yapılan brandalar kullanıma hazır hale getirilmektedir. Geniş ve desen seçenekleri ile brandacı firmalar tarafından üretilen brandalar birçok alanda sorunsuz bir şekilde kullanım imkanı sağlamaktadır.

Branda Temizliği ve Bakımının Yapımı

Branda kullanımı brandanın sahip olduğu özelliklere göre oldukça basittir. Branda temizliği ise branda kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Branda temizliğinin yanlış yapılması branda için geri dönüşü olmayan sorunların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Brandanın lekeli ve kötü bir görünüme kavuşması branda için olumsuz bir durum oluşturmaktadır.

Branda temizliği yapılırken yalnızca sirkeli su ya da sadece su ile temizlik yapılmaktadır. Farklı temizlik malzemelerinin kullanılıyor olması brandanın renginin bozulmasına yol açabilecektir. Aynı şekilde branda temizliğinde doğal sünger ve bunun benzeri doğal ürünlerin kullanımı doğru bir temizleme yöntemi olarak yer almaktadır.

Branda temizliği için önerilen su sıcaklık derecesi 35 dereceye kadar olandır. Brandanın çeşidi ve modeli göz önünde bulundurulduğunda konu hakkında brandacı İstanbul firması ile görüşme sağlamak daha doğru olacaktır. Brandacı firma branda temizliğine dair tür detayları kullanıcı ile paylaşıyor olacaktır.

Branda kurulumunun ardından branda çevresinde yer alan ağaçlar, balkon çiçekleri ve polenler brandaya zarar verebilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk yapılması gereken branda firması ile görüşme sağlamak olmaktadır.

Branda Fiyatları

Branda fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kaliteli malzeme, işçilik, branda modeli, brandanın boyutu gibi faktörler fiyatlar üzerinde doğrudan belirleyici olmaktadır. Brandanın kalitesi ve boyutu arttıkça fiyatı da aynı doğrultuda artıyor olacaktır. Diğer yandan belirli aralıklarla brandaların bakımının yaptırılması ve belli bir maliyet gerektirmektedir.

Branda tercihinde sorun yaşamamak adına ilk olarak ihtiyaçların belirlenmesi önemli bir unsurdur. Brandacı firma tarafından branda yaptırılacak olan alan kontrol edilmekte, kullanım amacına göre en uygun olan ürün belirlenmelidir. Firma tercihi yaparken sorun yaşamamak adına acele karar verilmemeli birkaç firma ile görüşme sağlandıktan sonra anlaşma yapılmalıdır. Bu durum kişilerin kafalarında soru işareti kalmasının da önüne geçecektir.

En yeni teknolojinin kullanıldığı modern tasarımlı brandalar kullanıldığı alana şıklık ve estetik bir görünüm kazandırsa da ihtiyaçların karşılanması yönünden oldukça avantajlıdır. 4 mevsim kullanıma uygun olarak tasarlanan brandalar, açık alanların daha güvenli ve korunaklı olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle bu sistemlere olan talep her geçen gün artmaktadır.

Branda üretimini tam anlamıyla gerçekleştiren brandacı firmalar müşterilerine en iyi ürün garantisi vermektedir. 7 gün 24 saat hizmet veren bu firmalar müşteri memnuniyetini %100 sağlayarak devamlı müşteri potansiyeli oluşturmayı amaçlamaktadır. Diğer yandan sayıca artan sahte firmalar pek çok kişinin mağduriyet yaşamasına neden olabilmektedir.

Brandacı firma seçiminde güvenilirlik ön plandadır. Güvenilir olmadığı düşünülen firmalardan uzak kalmak son derece doğru bir davranış olacaktır. Aksi taktirde istenmeyen sorunlarla karşılaşmak muhtemeldir. Çevre ile uyumlu, doğa ve bütçe dostu brandalar yakıt tasarrufu sağlamasıyla dünya çapında pek çok ülke tarafından tercih edilmektedir. Firma tarafından yapılacak hızlı keşif ve kurulumla beraber istenilen ortam kolay bir şekilde oluşturulabilecektir.

Branda nedir?

Branda farklı renk tonları ve çeşitli özelliklere sahip olan, tente sistemlerinde kullanılan akrilik olarak bilinen kumaş türüdür.

Branda fiyatları ne kadar?

Branda fiyatları metre kare olarak hesaplanmaktadır. Yaklaşık 1 metre kare branda kumaşı fiyatı yaklaşık olarak 170.00 TL. gibi hesaplanmaktadır.

771
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?