0546 674 90 04
tr

Teras Kapama Tentesi Modelleri Nedir?

Teras Kapama Tentesi Modelleri Nedir?

Teras kapama tentesi modelleri ev ortamı dışında farklı bir ortam yaratmak için güzel bir fırsattır. Tente sistemleri çeşitli hava koşullarına karşı ev ve dükkân gibi yerlerin yıpranmasını engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

Eski sistemdeki tente ürünleri sadece bez bir sistemden oluşurken şimdilerde bu sistem gelişmiştir. Son teknoloji ile birlikte günümüzde uzaktan kumanda sayesinde otomatik açılır kapanır tente kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu tarzdaki sistemler birbirinden farklı pek çok modele çevrilmiştir.

Bu tarz tente sistemlerinin açılır kapanır tente sistemine uygun olması nedeniyle en çok tercih edilenlerden olmaktadır. Çeşitlerinden olan mafsallı tente, çeşitli kumaş seçenekleri ile kullanıcılarına konfor sunmaktadır. Sistemde kullanılan kumaşların su tutmaz, alev yürütmez ve soldurmaz olması daha cazip kılmaktadır.

Tente ürünlerinin her cebe uygun şekilde çeşitlenmesi müşterileri memnun etmektedir. Fiyat olarak da uygun olması herkesin yaptırabilme imkânını doğurmaktadır. Ucuz teras kapatma seçenekleri sayesinde teras çatı modelleri fazlaca yaygın olmuştur.

Teras Kapama Tente Modelleri Ne İşe Yarar?

Teras kapama tente modelleri özellikle dubleks gibi evlerin teras katında kullanılmaktadır. Binalarda yer alan terasların kapatılması konusunda sorunlar çıktığı duyulmuştur.

Bilindiği üzere ülke genelinde evlerdeki teras ve balkonları kapattırmak için bazı gerekli izinleri almak gerekmektedir. Ancak son zamanlarda gelişen teknoloji ile beraberinde tente ürünleri devreye girmiştir. Dubleks teras kapatma modelleri bu konuda yardıma koşmaktadır.

Teras kapatma modelleri o kadar gelişti ki artık otomatik açılıp kapanmanın yanında ekstra özellikleri de beraberinde getirmektedir. Aydınlatma, ısıtma ve buhar püskürtme sistemleri ile kullanım alanlarını da genişletmektedir.

Teras Kapama Tente Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Teras kapatma modelleri özellikleri ile gündelik hayatımızda nefes alabileceğimiz alanlar inşa edilmektedir. Yüksek katlı binalar, iş yerleri ve sosyal tesis alanları gibi birçok yerde bu teras kapama özelliklerini görmekteyiz.

 • İleri geri yani açılıp kapanan bir sistemdir.
 • Yüksek bina teraslarında havalandırmayı düzenlemektedir.
 • Çeşitli hava koşullarına karşı farklılıklar sunmaktadır.
 • Ev dışında farklı bir alan oluşturma imkânı sunmaktadır.
 • Çeşitli renk seçenekleri bulunmaktadır.
 • Elektrikli aydınlatma ya da doğal aydınlatma imkânı sunar.
 • Şık bir tasarıma sahiptir.

Teras Kapama Tentelerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Teras kapama tente modelleri açılır kapanır sistem olmasının yanında kendine özgü özellikleri ile birlikte çeşitli avantajlar sunmaktadır. Yaşam alanı oluşturmak adına farklı yöntemler ile keyfi bir ortam sağlanmaktadır. Teras tentelerinin avantajları şu şekildedir;

 • Yaz sıcağında serin bir alan yaratmak,
 • Kış soğuğunda yağmur ve kardan korunmak,
 • Yeni bir oturma alanı, yaşam alanı oluşturmak,
 • İşyerinde ve kafe gibi alanlarda sigara içilebilecek alanları oluşturması,
 • Çok fazla renk ve sistem çeşidinin olması,
 • Mobilyaları hava koşullarından korumaktır.

Teras Kapama Tente Modelleri Kurulumu Nasıl Yapılmaktadır?

Pergole tente teras kapatma fiyatları öncesinde kurulum için fikir edinmek de gereklidir. Kurulum için sağlanan koşullar ve çalışanların emekleri muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır.

Tente gölgeliği ile teras kapatma tentesi arasında farklılıklar oluğunu söylemek isteriz. İsteğe bağlı olarak otomatik, elektrikli aydınlatma sistemi, ısıtıcı özellikli ve buhar püskürtme özellikleri ile kurulum detaylandırılır.

Gerekli elektrik döşemeleri, vidalamalar ve sabitlenmeler yapıldıktan sonra teslim için son rötuşlar hazırlanır. Birkaç deneme yapıldıktan sonra firma tarafından kullanıcılarına hazır bir şekilde teslim edilir.

Teras Kapama Tente Modellerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Teras kapatma tente modelleri kullanım alanlarına bakıldığında günlük yaşantımızda karşımıza çıkan alanlar olduğunu fark edeceksiniz.

Genel olarak terasları kapatan bu sistemlere teras kapama sistemleri denilmektedir. Kendi içerisinde model ve türlerine ayrılan tentelerin kullanım alanları şunlardır;

 • Üst katlarda yer alan kafe ve restoranlar,
 • Şirketler,
 • Dubleks ve müstakil evlerin terasları,
 • Tekne, gemi ve yatlardır.

Teras Kapama Tente Modelleri Fiyatları

Dubleks teras kapatma tente fiyatları akrilik kumaşın kalitesi, iskelet sisteminin yapısı ve ekstra özellikler doğrultusunda hazırlanmaktadır. Sistemin duvar ve teras ayaklarının kalınlıkları firma tarafından belirlenmelidir. Metrekare arttıkça fiyatta da aynı oranda artış olmaktadır.

Firmanın terasa uygun bir dizayn yapması ve hem konforu hem de güvenliği ön planda tutması gerekmektedir. Kullanılacak olan profiller binaya ve çevreye duyarlı olmalıdır. Tüm bunların yanında kumaşın kalitesi ve kumaş rengi siparişe göre hazırlanmaktadır. Aydınlatma ve ısı seçenekleri ile birlikte otomatik olup olmaması da ekstralara girmektedir.

465
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?