0546 674 90 04
tr

Akordiyon Katlanır Tente

Akordiyon Katlanır Tente

Akordiyon katlanır tente, günümüz yaşantısında tercih edilen tente türlerinden biridir. Körüklü tente olarak da bilinen bu tente çeşidi, kullanım açısından kolaylıklar sunması nedeniyle tercih sebeplerindendir.

Oldukça kolay kurulup kaldırılabiliyor oluşu, kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Raylı bir sistem olarak kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayabiliyor olması bu tenteyi seçme nedenlerindendir.

Taşınabilmesi ve pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir olması da onu ön plana çıkartan nedenlerden olmuştur. Fiyat anlamında bakıldığında da her bütçeye uygun bir yelpaze sunmaktadır.

Akordiyon Katlanır Tente Nedir?  Ne İşe Yarar?

Akordiyon katlanır tenten sistemi

Akordiyon çadır ismi ile de duyabileceğiniz bu çeşit tente, alan tasarrufu sağlaması kullanım yerlerini de arttırmaktadır. Aslında adından da anlaşılacağı üzere akordiyon sistem üzerine kurulu bir tentedir.

Katlanabilir çadır türleri arasında yer alan akordeon, pratik bir şekilde açılıp kapanan sistemdir. Zorlu hava koşullarından çeşitli malzemeleri korumak amacıyla bu şekildeki tenteler pek çok alan için tercih edilmektedir.

Bu tente sisteminin altında tekerlekli bir yapının olması onu en kolay hazırlanabilen tente seçenekleri arasına koymaktadır. Dışarıdan bakıldığında gerçekten bir akerdeona benzeyen sistemin katlanması son derece basittir.

Bu tentenin pek çok alanda pek çok kişinin gereksinimlerini karşılamak amacıyla üretilmiştir. Konfor ve güvenlik anlamında bakıldığında hem kişiler hem de malzemeler için korunaklı olduğu söylenebilir. Örnek vermek gerekirse;  yağmurdan ya da güneşten kişileri ve elektrikli cihazları korumak bu konuya uygun olacaktır.

Akordiyon Katlanır Tente Özellikleri Nelerdir?

Katlanır akordiyon körüklü tente

Akordiyon katlanır tente, sağladığı imkânlar nedeniyle tercih edilmektedir. Sunduğu avantajların yanı sıra yapısına has özellikleri sayesinde kendine kullanım alanları bulmaktadır. Kullanışlı ve pratik bir çeşit olan bu tente, açık ve kapalı olabilmesi özelliği ile dikkat çekmektedir.

 • Uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.
 • Tekerlekli sistem ile kolaylıkla katlanıp açılabilir.
 • Kurulumu çok kolay ve hızlıdır.
 • Taşıması basittir.
 • Su geçirmez.
 • Her türlü hava koşuluna karşı dirençlidir.
 • Brandası alev ve yangına karşı dirençlidir.
 • Paslanmaz çelikten oluşan bir iskeleti vardır.

Akordiyon Katlanır Tente Avantajları Neler?

Akordiyon katlanır tente çoğunlukla depo alanları amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu tarz tentelerin kullanımı özel etkinlik günlerinde büyük iş görmektedir. Avantajlarını sıralayacak olursak;

 • Rüzgâr, yağmur ve güneş gibi etkenlere karşı kişileri ve malzemeleri korumaktadır.
 • Geçici depolama alanları olarak kullanılabilir.
 • Akordeon çadır olarak da kullanılabilir.
 • Renk, desen ve baskı anlamında geniş bir yelpazeye sahiptir.
 • Çabuk katlanabilir ve aynı şekilde çabucak açılabilir.
 • Özel kavisli olması sayesinde yağmur ve kar birikintisini üzerinde tutmaz.

Akordiyon Katlanır Tente Nasıl Kurulur?

Akordiyon tente kurulumu

Brandası esnek ve sağlam polyester kumaştan yapılırken iç kısmı ise özel sıvamadan oluşmuştur. Bu sayede su geçirmeyen bir yapı elde edilmiştir. Peki, böylesine özel bir tente nasıl kuruluyor?

Portatif bir şekilde monte edilebilen bu tente hem iç hem dış mekânlara kurulabilmektedir. İskelet aksamı makaslı bir sistemden oluşurken ray ve tekerlekler ile sistem daha da detaylandırılmaktadır. Kurulum için tecrübeli ekipler yardımcı olurken zemin için gerekli düzenlemeler de yapılmaktadır.

Akordiyon Tente Kullanım Alanları Nerelerdir?

Akordiyon katlanır tente kullanım alanları incelendiğinde ne kadar geniş kapsamlı bir alana sahip olduğunu görmek mümkündür. Hareketli çadır da denilen bu katlanır tente, iç ve dış mekânlarda kendine yer bulabilmektedir.

Çevre koşullarına karşı dirençli olması sayesinde bahçe gibi açık alanlarda da kullanımı sağlanmaktadır. Kimi zaman bahçe oturma gruplarını, bisiklet ve araba gibi depo edilecek malzemelerin korunması gereken alanlarda kullanılmaktadır.

Fabrika ve depo alanlarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Mal yükleme ve muhafaza etme amacıyla bu tente sistemini görebiliyoruz. Boyama işlerinde ve araç garajı amacıyla kullanılan akordeon tenteler bulunmaktadır. Ayrıca spor alanlarında oyuncuların sahaya çıkış aşamasında ve etkinlik alanlarında kullanım alanı bulunmaktadır.

Körüklü Tente Fiyatları

Akordiyon katlanır tente aynı zamanda körüklü tente olarak da halk arasında bilinmektedir. 2023 yılındaki güncel maliyet fiyatlarına uygun bir şekilde tente fiyatlandırmaları yapılmaktadır. Raylı ve akordiyon olması nedeniyle kullanılan malzeme çeşitliliği de fazladır.

İşçilik ve malzeme kalitesi göz önünde bulundurularak ölçü ile birlikte tente fiyatları hesaplanması yapılır. Tüm bunların yanında brandadaki baskı ve renk seçimi, kullanılacak kumaş çeşidinin kalitesi bu hesaplamayı etkilemektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?