0546 674 90 04
tr

Tente Nedir? Modelleri Nelerdir.

Tente Nedir? Modelleri Nelerdir.

 Tente nedir? sorusuna bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Günümüz koşullarında adından sıkça söz ettiriyor olan tente, farklı pek çok alanda kullanılıyor. Fakat her tentenin amacı aynı olsa da farklı seçenekleri bulunuyor. Bu sayede her birey kendine uygun olan tasarım ve modeli seçme imkanına sahip oluyor. Tente, olumsuz hava koşulları (rüzgar, yağmur, dolu, kar vb.) ve güneşten korunmak için kullanılan ürünlerin başında geliyor. Her modelin kendine özgü özellikleri bulunuyor. Üstelik tasarımda kullanılan malzemelerde de farklılıklar söz konusu olabiliyor. Bu durum ise modellerdeki çeşitliliği beraberinde getiriyor.

Tente Kullanım Alanları

tente kullanım alanları

Tente güneş, yağmur, kar, dolu gibi hava koşullarının negatif etkilerinden korunmak amacı ile kullanılmaktadır. Aslında dekoratif bir unsur olarak da görülebilmekte, kullanıldığı mekanlara tek dokunuş ile yepyeni bir hava katmaktadır. Bu sebeple de kullanım alanı genişlemektedir. Genel olarak tente modelleri;

 • Otopark,
 • Park,
 • İşletme bahçesi,
 • Ev ve villaların bahçesi,
 • Teras,
 • Havuz,
 • Sahil,
 • Otel,
 • Kafe,
 • Balkon,
 • Pencere gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Otopark için özel üretilmekte olan tente modelleri, araçlara uygun tasarımlar ile gündeme gelirken, villaların teras katlarında kullanılan tenteler tamamen farklıdır. Bu nedende kullanılacak alana uygun tente seçimi işinizi kolaylaştıracaktır. Tenteler özel ölçülere göre de tasarlanabilmektedir. Bu konuda firmamız sizlere yardımcı olmakta, dilediğiniz tasarımlara sahip tente modellerini kullanacağınız alanlara uygun olarak üretimini gerçekleştirmekte ve bu şekilde satışa sunmaktadır.

Tente Modelleri

Tente modelleri kullanılacak olan alana uygun nitelikler ile birbirinden ayrılmaktadır. Ayrıca her bir modelin farklı fonksiyonel özellikleri söz konusu olmakta, kişiler tercihlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Tente modelleri;

 • Yarasa Tente,
 • Sabit Tente,
 • Karpuz Tente,
 • Çadır Tente,
 • Şemsiye Tente,
 • Pergola Tente,
 • Körüklü Tente,
 • Mafsallı Tente,
 • Kasetli Tente,
 • Otomatik Tente,
 • Otopark Tentesi gibi pek çok ürün çeşidini kapsamaktadır.

Yarasa Tente Modelleri

Yarasa Tente, adını yarasa kanatlarına benzemesi nedeniyle almış olan tente çeşididir. Davetlerin gerçekleştiği açık alanlarda, otellerin havuz bulunan bölgelerinde, restoranlarda kullanıma uygundur. İsteğe göre kare, üçgen, asimetrik şekillerde tasarlanmaktadır. Olumsuz hava şartlarından koruduğu gibi aynı zamanda kar, yağmur ve rüzgar yükü gibi etkenler dikkate alınarak tasarımı gerçekleştirilmektedir. Su geçirmeyen yapısı ve dekoratif görünümü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Sabit Tente

sabit tente

Sabit tente modelleri duvara monte veya sabit ayaklar üzerine yapılan tente sistemleridir. Bu sistemler kullanıldıkları mekana şık bir hava kattığı gibi uygun fiyatlı olması ile de dikkat çekmektedir. Kurulumu oldukça basittir. Üstelik üzerine işletmenin adını yazarak reklam yapabilme imkanını da beraberinde getirmektedir. Sabit tente modelleri; restoran, kafe, ev, otel girişlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Karpuz Tente

Karpuz tente
Karpuz tente fiyatları

Karpuz tente, ismini karpuza benzer görüntüsünden almaktadır. Bu tente modelleri pencere ve mekan girişlerinde rahatlıkla kullanıma uygundur. Farklı boyutlarda tasarlanabilir olması sebebi ile de oldukça sık tercih edilmektedir. Kullanılan kumaşlar suya dayanıklıdır. Akrilik kumaşlar tercih edilir ve uzun ömürlüdür.

Çadır Tente

Çadır tente kolay kullanımı ile gündeme gelmektedir. Bu tente modelleri kermeslerde, seyahatlerde ve pek çok alanda kullanılabilir. Yağıştan korunmak ve gölge oluşturmak amacı ile kullanılan bu ürünler su geçirmeyen özel kumaşlardan elde edilerek kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır.

Şemsiye Tente

Şemsiye tente

Şemsiye tente evlerin bahçelerinde, havuz kenarlarında, işletmelerin bahçelerinde, villa bahçelerinde kullanıma uygun olan tente modelleri arasında yer alıyor. Modern duruşu ile büyüleyen yapısı ortama bambaşka bir hava kazandırıyor. Maliyetinin ucuz olması ise bütçe dostu bir ürün olarak adlandırılmasını sağlıyor. İstenilen renklerde tasarlanabilen şemsiye tente modelleri farklı boyutlarla da üretiliyor.

 Pergola Tente

pergola tente

Pergola tente, özellikle işletmelerin alanı genişletmek amacı ile kullanmış olduğu tente modellerindendir. Tasarım harikası olan bu tente modellerinin otomatik ve motorlu olanları mevcuttur. Bu sayede kullanım kolaylığı sunmaktadır. Sessiz çalışması ise gürültü kirliliğinin önüne geçmektedir. Farklı renk seçenekleri bulunan bu üründe düz ve oval şekillerde kurulumu gerçekleştirmek mümkündür. Üstelik ışıklandırma sistemi kullanarak dekoratif bir hava kazandırmaktadır. Kapalı alanlarda sigara içilmesinin birer engel haline gelmesi bu modele olan ilgiyi artırmış ve kişiler açık alanda daha rahat dinlenebilme imkanına sahip olmayı bu ürün sayesinde başarmıştır. Pergola tentelerde kullanılan kumaşlar ithal veya yerli olabilmektedir.

 Körüklü Tente

Körüklü tente
Körüklü tente

Kullanım kolaylığı ve cazip fiyat seçenekleri ile ön plana çıkmakta olan körüklü tente her alanda rahatlıkla karşılaşılabilecek modellerden biridir. Görüş alanını kapatmayacak şekilde tasarlanan körüklü tenteler istenilen renk ve desende üretilmektedir. Üstelik son derece sessiz bir yapıya sahiptir. Balkonlarda, teraslarda, otel girişlerinde, pencerelerde rahatlıkla kullanıma uygundur.

 Mafsallı Tente

mafsallı tente

Diğer bir deyişle eklem olarak bilinen mafsal birbiri içerisine geçebilen ve aynı zamanda farklı şekillerde dönebilme ile açılabilme kabiliyetine sahip olan tente modelleridir. Üretimi tamamen müşteri talebine uygun olacak şekilde gerçekleştirilen mafsallı tente modellerinde paslanmaz alüminyum profiller ve cıvatalar kullanılmaktadır. Uzun ömürlü kullanımının yanı sıra dekoratif özelliği sayesinde oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Su geçirmez özelliğe sahip yerli veya ithal akrilik kumaşlardan elde edilir. Müşterinin talebi doğrultusunda motorlu üretimi de mevcuttur.

Kasetli Tente

kasetli tente
Kasetli tente fiyatları

Açılır kapanabilir özelliğe sahip kasetli tente modelleri, kapandığında mekanizma ve kumaşın tamamen içerisinde kaldığı sisteme sahiptir. Bu sayede çok daha uzun ömürlü olabilmektedir. Kumaş ve mekanizmanın tamamen gizli kalması ise kapandığında oluşabilecek görüntü kirliliğinin önüne geçmektedir. Kolay kullanımının yanı sıra son teknolojik ürünler arasında yer alması uzaktan kolaylıkla kontrol edilebilir özelliğini beraberinde getirmektedir. Kasetli yapısı aşınmalar hakkında bir takım soru işaretlerini doğuruyor olsa da böyle bir durum söz konusu değildir. Kirlenme görülmemesi ise tasarımın harika görüntüsüne eşlik eden bir özellik olmaktadır. İstenilen ölçülerde üretimi gerçekleştirilmektedir.

 Otomatik Tente

Otomatik tente
Otomatik Tente

Otomatik tente yeni nesil tente sistemleri arasında yer almakla birlikte son teknoloji kullanılarak tasarlanmaktadır. Bu tente modellerinde kullanılan kumaşlar, akrilik kumaş türleri arasından seçilmektedir. Müşterinin talebine göre ithal ve yerli olabilmektedir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir özelliği sayesinde kalabalık alanlarda tek tuşla yönlendirilebilmektedir. Üstelik sessiz olması rahatsız etme durumunu ortadan kaldırmaktadır. Fiyatları ise her bütçeye uygun niteliktedir.

 Tente Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Tente kullanımı yağmur, rüzgar, dolu ve güneşin etkilerinden korunmak amacı ile kullanılmaktadır. Fakat ortamda farklılık yaratmak isteyen kişiler için adeta biçilmiş kaftan niteliğindedir. İşletmelerde kullanılabilir alanın genişlemesini sağlayarak müşteri alım kapasitesinin artmasına olanak sağlamaktadır. Yağışlı veya aşırı güneşli havalarda açık alanlarda dahi keyifle zaman geçirme imkanı sunar. Tasarımlarının farklı olması her dekorasyona uygun ürün bulmanızı kolaylaştırır ve tek dokunuşla harikalar yaratır. Sizler de tasarımını bizler tarafından gerçekleştirilen ve satışa sunulan tente modellerimizden faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz alana uygun ebatlarda ve istenilen renklerde tente üretimimiz mevcuttur.

 Tente Fiyatları

Tente modelleri pek çok ürün skalasını bünyesinde barındırmaktadır. Her ürünün farklı özellikleri bulunduğu gibi maliyetlerinde de değişimler mevcuttur. Bu durum ise satışında belirtilen fiyatlarda değişiklikler olmasına neden olmaktadır. Tente üretiminde kullanılmakta olan malzemenin niteliği, metrekare tente fiyatları genel ürün fiyatlarına yansımaktadır. Firmamız tente fiyatlarında daima bütçe dostu öneriler ile gelmektedir.

Tente Nedir?

Tente ev veya iş yerinde güneş veya yağışlı hava şartlarından kendini korumak için üretilen PVC veya akrilik kumaştan uygulanan gölgelendirme ürünüdür.

673
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?