0546 674 90 04
tr

Bahçe ve Balkon Tentesi Modelleri

Bahçe ve Balkon Tentesi Modelleri

Bahçe ve balkon tentesi modelleri güzel anlarınıza şahit edecek açık alanlara uygun sistemlerdir. Özellikle sıcak yaz günlerinde güneşten korunmak adına kullanılan bu tenteler, kış aylarında da yağmur ve kardan korunmak için güzel bir seçenektir.

Bahçenize ve balkonunuza gölgelik oluşturacak bu tenteler sayesinde keyifli anlar geçirebilir ve dinlenebilirsiniz. Öyle ki ailecek yemek yediğiniz zamanlarda maruz kaldığınız bunaltıcı sıcaklardan tente sayesinde kaçınabilirsiniz.

Malumunuz bahçe ve balkon oldukça güneş alan yerlerdir. Sıcak günlerde hava almak adına bu alanları kullanmak istemek son derece normaldir. Ancak ne yazık ki güneşin etkisi altında kalmak bizleri bu keyiften mahrum bırakabilmektedir. Oysa bahçe ve balkon tenteleri sayesinde eğlenceli anlar yaşanabilir.

Bahçe ve Balkonda Kullanılan Tenteler Ne İşe Yarar?

Balkon tentesi

Bahçe ve balkon tentesi en değerli anlarınızda yağmur ve güneşten korunmak adına tercih edilmektedir. Otomatik ve manuel olarak seçeneklere ayrılabilen bu sistemler, özellikle yazlık evler olmak üzere birçok evlerde kullanılmaktadır.

Mekânlarda uzaktan kumanda sisteminin daha çok tercih edildiği gibi el ile kontrol edilebilenlerin de sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkündür. Müşterilerin oturduğu yerden güneş açılarını alması ya da yağmura maruz kalmasını engellemek için anında etki adına uzaktan kumanda sistemi büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tüm bunların yanında keyif yapmak için ve huzurlu bir dinlenme anı için gölge alanları oluşturma konusunda işe yaramaktadır. Böylelikleev dışında yeni oturma alanlarını yaratmak mümkün olacaktır. Ayrıca iş yerlerinde de çalışanlar ve ziyarete gelen kişilerin de soluklanması için kullanım avantajı sunmaktadır.

Bahçe ve Balkon Tentesi Özellikleri Nelerdir?

Bahçe balkon tentesi özellikleri

Bahçe ve balkon tentesi kullanımının sağladığı avantajlardan önce kendine has özelliklerinden bahsetmek gerekir. Yapısı ve amacı sayesinde diğer kullanım alanlarından kendini ayıran bu tente sistemleri, özellikleri bakımından da fark yaratmaktadır.

Tente sayesinde doğa güzelliklerinin seyrine dalmak en güzel özelliklerindendir. Misafirlerinizi, müşterilerinizi rahatlıkla ağırlayabileceğiniz konforlu ve güvenli bir ortamı sunma fırsatını sizlere vermektedir. Sürgülü yani açılır kapanır tente olabilen sistem ilegökyüzünün derinliklerine dalabilirsiniz.Tentelerin kullanılmadığı anlarda katlanabilir ve hatta kaldırılabiliyor olması sayesinde yıpranma payları da azalmaktadır.

En kapsamlı özelliğine bakacak olursak balkon ve bahçeleri kapatıp, bu alanları kullanışlı hale getirmek diyebiliriz. Böylelikle açık alan gölgeliği ile ferah bir ortama kavuşmuş olunacaktır.

Bahçe ve Balkon Tentelerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Balkon ve bahçe dekorasyonunda son dönemlerde farklılıklar yaratmak gündem oldu. Bu tarz işler ile uğraşan kişiler bir terapi etkisi gördüklerini de belirtmektedirler.

Çeşitli tente modelleri hayat kurtaran sistemlerdendir.Bu tentelerin sağladığı bazı avantajlar şunlardır:

  • Balkon ve bahçedeki bitkileri korumak,
  • Balkon ve bahçedeki oturma grupları ve yemek takımlarını korumak,
  • Kirlenmenin az olması,
  • Pratik bir şekilde tentenin açılıp kapanarak istenilen şartların oluşması,
  • Tente sisteminin sağlam ve uzun ömürlü olması,
  • Balkon ve bahçeyi daha kullanışlı bir alana getirmesidir.

Bahçe ve Balkon Tentesi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Balkon tentesi kurulumu

Bahçe ve balkon tentesi kurulumu için profesyonel bir ekibin olması kullanıcılarına kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda kurulum esnasında oluşabilecek can güvenliği sorunlarının da önüne geçilmiş olunacaktır.

İster manuel bir şekilde ister otomatik bir şekilde kullanım özelliğine sahip olması, kurulum sonrası yaşanacak kolaylığı belirtmektedir. Kurulum, pratik ve sağlamdır. Maliyet açısından son derece uygun bir ürün olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Bahçe ve Balkon Tentesi Kullanım Alanları Nerelerdir?

Tente, kumaşının akrilik kumaş çeşidi oluşması sayesinde su tutmayan bir özellik sergilemektedir. Yaz ve kış aylarında balkon ve bahçe gibi iç ferahlatan alanlarda kullanıma son derece uygun olarak tasarlanmıştır. Bir nevi üstü kapalı ancak yanları açık olan bir ev havası ya da yaz/kış bahçesi havası katması da ayrı dikkat çekmektedir.

Bahçe ve Balkon Tentesi Güncel Fiyatları

Bahçe ve balkon tentesi günümüzde hemen hemen çoğu evde kullanılmaktadır. Son zamanlarda şık tasarımlar ile bahçe ve balkon dekorasyonu olarak da bu tenteleri görmekteyiz. Peki, bu tente fiyatları nasıl hesaplanır?

Tente yapımı ve kurulumunda yer alan kişilerin işçilikleri ve malzeme kalitesi ile belirlenen fiyatlar, firmalar arasında farklılıklar göstermektedir. Tentenin yapılacağı alanın metrekaresi ve modelinin maliyeti ile birlikte müşterilerin talepleri birleştirilir. Bunlara göre doğru bir tente fiyatı elde edilir.

Bahçe balkon tentesi fiyatları nedir?

Bahçe ve balkon tentesi fiyatları metre olarak hesaplanmaktadır. Yaklaşık metre fiyatı 3.000 – 3.500 lira civarında hesaplanmaktadır. Otomatik veya manuel sisteme göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir.

1.513
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?