0546 674 90 04
tr

Branda Fiyatları ve Modelleri

Branda Fiyatları ve Modelleri

Branda fiyatları ve modelleri brandanın sahip olduğu birçok özelliğe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Brandalar su ve ışık geçirmez yapısı ile bahçe, havuz ve kafe gibi alanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Brandaların gerdirilerek tutulması profesyonel anlamda gölge oluşmasını sağlamakta bu da onun en çok tercih edilen malzemelerden biri olmasını sağlamaktadır.

Branda kullanımı için ilk olarak ihtiyaçların belirlenmesi gerekir. İhtiyaçların belirlenmesinin ardından ortama uygun renk seçimi yapılır. Brandanın doğru seçilmesi onun kullanım ömrü açısından da büyük avantaj sağlayacaktır. Kaliteli branda seçimi hem maliyetten hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlayacaktır.

Branda Modelleri

Son teknolojiye uygun olarak üretilen brandalar teknik anlamda kaliteli malzemelerden üretilmeleri sebebiyle zorlu hava şartlarına karşı büyük direnç gösterir. Brandaların esnek kullanıma uygun olması onun daha geniş bir alanda kullanılabilmesine imkan sağlamaktadır. Her ihtiyaca ve her beğeniye uygun olacak şekilde özel olarak üretilen brandalar pratik ve kolay bir şekilde brandacı tarafından monte edilebilir.

Farklı kumaşlardan üretimi yapılan brandalar kullanıcıların zevklerine göre farklı modellerde yer almaktadır. Branda fiyatları ve modelleri üzerinde brandanın niteliği doğrudan etkili olmaktadır. Farklı mevsim şartlarında rahatlıkla kullanılabilen brandalar soğuk hava şartlarının yanı sıra sıcak hava şartlarında da koruma sağlamaktadır.

Branda modellerinin en önemli özelliklerinden biri güvenli koruma sağlamasıdır. Açık alanların kapatılarak korunaklı bir ortam oluşturulmasını sağlayan brandalar farklı özelliklerde yer almaktadır. Bu modeller arasında yer alan su geçirmez modelde brandalar yağmur ve kar suyu gibi etkenlere karşı tam koruma sağlamaktadır.

Branda modelleri içerisinde istenilen ebatlarda ve ölçülerde brandalara ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Doğada zaman geçirmek isteyenlerin yanı sıra çocuklar için koruma sağlamak amacıyla da bu brandalara ihtiyaç duyulmaktadır. Kermesler ve yardım çadırları da bu brandaların kullanıldığı diğer alanlar arasında yer almaktadır.

Branda Çeşitleri

Brandalar kullanım alanına göre farklı çeşitlerde olabilmektedir.

 • Şeffaf branda,
 • Mumlu branda,
 • Yat tekne brandası,
 • Tır brandası,
 • Saman brandası,
 • Oto branda,
 • Naylon branda,
 • Membran branda,
 • İthal branda,
 • Fındık brandası,
 • İskele branda,
 • Fermuarlı branda en çok tercih edilen branda çeşitleri arasındadır.

Genel amacı korunaklı ve güvenli bir ortam oluşturmak olan brandalar pek çok alanda güvenle kullanılabilmektedir. Günümüzde pek çok firma profesyonel anlamda uzman ve deneyimli ekiplerle branda satışı gerçekleştirmektedir. Firma tercihinde bulunmadan önce detaylı bir araştırma yapmak ve buna göre karar vermek daha doğru olacaktır.

Branda Kullanım Alanları

Brandalar sahip olduğu özelliklere göre geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu bakımdan brandalar;

 • Teraslar,
 • Bahçeler,
 • Sokaklar,
 • Açık hava düğün salonları,
 • Arabaların üstlerinin örtülmesi,
 • Kafelerin açık alanlarının kapatılması,
 • Pazarlarda gölgelik oluşturmak gibi amaçlarla farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Branda Fiyatları

Ürün İsmiÖlçü BirimiÖlçü Aralıkları En Düşük FiyatlarFiyat
Şeffaf Branda1 M² 350.00TL.
Standart Branda1 M² 200,00 TL.
Fiyat Listesi

Branda fiyatları değerlendirmesinde brandanın kullanılacak olduğu mevsim fiyatlar üzerinde belirleyici olmaktadır. Yaz aylarında kullanılmak amacıyla branda seçilecek olması durumunda brandaların güneş geçirmez olmasına dikkat edilmelidir. Uygun fiyatlı branda almak isteyenlerin sezon sonu kampanyalarını takip etmeleri buna göre tercihte bulunmaları daha doğru olacaktır.

Zorlu hava şartlarında kullanılmak için branda tercihinde brandaların kar, rüzgar ve yağmur gibi hava şartlarına karşı dayanıklılık gösteren brandalar olması gerekir. Bu tür branda fiyatları ve modelleri diğer branda modellerine göre daha yüksektir. İhtiyaca uygun olarak tercih edilmeyen brandalar hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

Branda modelleri ve fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer durum brandada kullanılan kumaş ve bu kumaşın kalitesidir. Doğa ortamında kendini kamufle etmek isteyenler daha çok desenli branda türlerini tercih etmektedir. Bu durum kişiler için daha güvenli bir ortam oluşturmaktadır.

Brandanın ölçüsü, branda yapımında kullanılan iplik ve bu ipliklerin dokumaları fiyatlandırmalara doğrudan yansımaktadır. Her bütçeye uygun alternatif seçenekler sayesinde kişiler istek ve ihtiyaçlarına göre en doğru ürünü seçebileceklerdir.

Branda Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Branda tercih ederken bazı durumlara dikkat etmek branda kullanımından maksimum verim elde etmeyi sağlayacaktır. Bu nedenle branda tercih ederken bazı hususlara ayrıca dikkat edilmesi gerekir.

 • Brandanın su geçirip geçirmemesi en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Su geçirmez brandalar yüksek performanslı ürünler olup fiyat bakımından da daha yüksektir.
 • Güneş ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayan branda tercihi yaz aylarında branda tercih edecekler için önemli bir konudur.
 • Branda tercih etmeden önce branda kullanılacak olan alanın belirlenmesi gerekir. Bu bakımdan ihtiyaç olacak brandanın ölçüsü de ilk yapılması gereken işlerin başında gelmektedir.
 • Brandalar kişiler ihtiyaçlar için kullanılabileceği gibi, ticari amaçla da kullanılabilmektedir. Bu alanların kullanımına uygun branda tercih edilmesi gerekir.
 • Brandalar güneş ışınlarının zarar görebilmekte ve renginde solmalar meydana gelebilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için branda kalitesine dikkat edilmelidir. Solma yapmayacak branda tercihi bu anlamda alınabilecek önemlerden biridir.
 • Brandaların sabitlenmesi için kullanılan kuş gözü ismi verilen demir yuvarlak kısımların olmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle brandalar istenilen yere kolay bir şekilde monte edilebilmektedir.
 • Alev yürümez ve su geçirmez brandalar uzun süre kullanım imkanı sunacaktır. Branda modelleri ve fiyatları üzerinde bu özelliklerin tümünün etkisi bulunmaktadır.

Çadırlarda kullanılacak olan brandalarda su geçirmez brandaların tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Kamp alanlarında sıklıkla kullanılan çadırlar türlü hava şartlarına uygun olmak durumundadır. Bu tür özelliklere sahip ürünlere daha fazla dikkat edilmelidir.

Brandaların dayanıklılığı branda fiyatları ve modelleri üzerinde belirleyici olan bir durumdur. Genel olarak brandaların özelliklerine bakıldığında oldukça dayanıklı ve dirençli olduğunu söylemek mümkündür. Brandalar perakende olarak alınabileceği gibi toptan olarak da alınabilmektedir.

Branda modelleri ve fiyatları her sene belirli şartlar altında güncellenmektedir. 2023 yılına ait güncel branda fiyatlarına firmaların internet siteleri üzerinden ulaşılabileceği gibi bizzat firmalarla görüşme sağlanarak da bilgi alınabilir. Seçilecek olan brandanın modeli fiyatlar üzerinde belirli olan diğer durumlar arasında yer almaktadır.   

Branda Fiyatları Nekadar?

Standart bir brandanın metre kare fiyatı 250.00 TL. aralığındadır. İstenilen branda modelinin özelliğine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Branda nedir?

Branda genellikle açık havada kullanılan yağmur, güneş ve bunun gibi eşyalarınızı dış etkenlerden koruma sağlayan gölgelik olarak kullanılan astarlanmış bezden imal edilen örtü, kumaş türüdür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tente İstanbul
Tente İstanbul
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?